Dołącz do naszego grona

* indicates required
Close

NaszaSylwetka.pl Zdrowe Odżywiania Czy warto jeść kaszę gryczaną, jęczmienną, jaglaną?

Czy warto jeść kaszę gryczaną, jęczmienną, jaglaną?

Styczeń 13th, 2015, 05:01:42 KrzysztofJa na Google+

Kasza gryczana posiada 60 proc.krzemu, bardzo łatwo wchłanialnego przez organizm: jest odporna na zepsucie, nie tknie jej żaden robak ani mysz polna. Dodatkowo posiada całe pokłady rutyny, od której zależy stan żył i tętnic. Dzisiejszy przemysł farmaceutyczny docenił grykę i wykorzystuje jej właściwości w produkcji Venerutonu, Rutisolu, Rutinoskorbinu z dodatkiem dzikiej róży. Za to w naszych domach kaszy gryczanej nie uświadczysz.

Kasza jęczmienna posiada substancje regenerujące , dostarcza dużo witaminy B2, zapobiega zajadom, chorobom skórnym, a przede wszystkim klej z jęczmienia regeneruje śluzówkę okostną, czyli nie trzeszczą nam stawy, łokcie i  kości w kolanach.

Kasza jaglana przede wszystkim nie uczula, nie zawiera glutenu i ma bardzo wysoką wartość energetyczną. Jest  zasadotwórcza, co oznacza, że wspomaga trawienie i wyrównuje nadmiar kwasu. Spożywanie kaszy jaglanej zaleca się osobom, które walczą z chorobami nowotworowymi jak również zalecana jest przy chorobach żołądka, trzustki, jelit i nerek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj Komentarz


Ile wody powinniśmy spożywać każdego dnia?

watterOgólnie rzecz biorąc, ludzie powinni spożywać około 2 do 3 litrów płynów dziennie. Uzależnione jest to od stanu zdrowia, nawyków ćwiczeń i otoczenia. Codzienne zajęcia mogą również zwiększyć te potrzeby. Na przykład zapotrzebowanie na wodę zwiększa się podczas lotu lub w czasie intensywnych ćwiczeń.

Szybka budowa rzeźby!

watterNa pozór wydawać by się mogło że jest to niemożliwe, jednak wiele aktorów dokonuje tego w zaledwie kilka miesięcy. Sęk tkwi w proporcjach. Brzuszek, barki, ramiona, klatka piersiowa, łydki, uda ... To te wizualne mięśnie stanowią zaledwie 20 procent całej masy mięśniowej. Jednak ten podzbiór stanowi 80 procent naszych postrzeganych mięśni. Rozwinięte prawidłowo sprawiają pozór wspaniałej rzeźby.