Dołącz do naszego grona

* indicates required
Close

NaszaSylwetka.pl Aerobik, Trening Nie zapomnij o gimnastyce aby nie doznać kontuzji.

Nie zapomnij o gimnastyce aby nie doznać kontuzji.

Listopad 8th, 2011, 03:11:55 KrzysztofJa na Google+

gimnastykaZawsze zaczynając trening siłowy musimy mieć na uwadze tzw. rozgrzewkę, gimnastykę.

Aby uniknąć niepotrzebnych kontuzji, naderwań mięśniowych, naciągnięć, musimy mieć na uwadze kilka serii rozgrzewkowych .

Ja osobiście polecał bym skrętoskłony tułowia, kilkanaście przysiadów, ok. 20 pompek dokładnie wszystkim znanych. Niektórzy do rozgrzewki używają orbitreka lub roweru stacjonarnego ale nie każdy posiada go w domu.

Znam zwolenników rozciągania mięśni  przed ciężkim treningiem, osobiście ten wariant wybieram po treningu. Pierwszą serię każdego ćwiczenia powinno zaczynać się od małego ciężaru, spowoduje to lepszym ukrwieniem ćwiczących mięśni a w rezultacie nie doprowadzi do kontuzji.

Niejednokrotnie zaniedbałem rozgrzewkę co spowodowało kontuzje barka a co za tym idzie przerwę w treningach co najmniej na pół roku.

Życzę powodzenia..

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

Nie zapomnij o gimnastyce aby nie doznać kontuzji., 8.0 out of 10 based on 1 rating


Dodaj Komentarz


Ile wody powinniśmy spożywać każdego dnia?

watterOgólnie rzecz biorąc, ludzie powinni spożywać około 2 do 3 litrów płynów dziennie. Uzależnione jest to od stanu zdrowia, nawyków ćwiczeń i otoczenia. Codzienne zajęcia mogą również zwiększyć te potrzeby. Na przykład zapotrzebowanie na wodę zwiększa się podczas lotu lub w czasie intensywnych ćwiczeń.

Szybka budowa rzeźby!

watterNa pozór wydawać by się mogło że jest to niemożliwe, jednak wiele aktorów dokonuje tego w zaledwie kilka miesięcy. Sęk tkwi w proporcjach. Brzuszek, barki, ramiona, klatka piersiowa, łydki, uda ... To te wizualne mięśnie stanowią zaledwie 20 procent całej masy mięśniowej. Jednak ten podzbiór stanowi 80 procent naszych postrzeganych mięśni. Rozwinięte prawidłowo sprawiają pozór wspaniałej rzeźby.