Dołącz do naszego grona

* indicates required
Close

NaszaSylwetka.pl Odchudzjąca Paleo – Dieta Paleolityczna

Paleo – Dieta Paleolityczna

Wrzesień 12th, 2013, 09:09:33 KrzysztofJa na Google+

Dieta paleo, jej twórcą jest sama natura. Posiada  kilka  nazw – dieta jaskiniowca, dieta naszych przodków, dieta paleolityczna, przy jej pomocy można zgubić nawet 20 kg w ciągu pół roku. U podstaw jej powstania leży odpowiedź na pytanie – co takiego robili nasi przodkowie, że nie cierpieli na nadwagę? Na pewno nie mieli wiedzy na temat odżywiania, jaką mają współcześni ludzie, musieli więc postępować intuicyjnie – wybierając z natury najcenniejsze dla organizmu składniki, a odrzucając te mało wartościowe. Jaskiniowcy nie mogliby sobie pozwolić na wyhodowanie brzuszyska, bo fałdy tłuszczu zasadniczo utrudniłyby im życie. Czego nie robili nasi przodkowie? Na pewno nie liczyli kalorii, czego także nie muszą robić osoby przechodzące na tę dietę.

Produkty które można jeść: mięso, ryby, owoce morza, drób,  wszystkie warzywa i owoce nie zawierające skrobi.

Produkty zakazane: nie można jeść zbóż, warzyw strączkowych, nabiału, soli, drożdży, cukrów przetworzonych, ziemniaków i tłuszczy dodatkowych  typu smalec, boczek, margaryna.

Produkty dopuszczone : oleje tłoczone na zimno.

Każdy z was pomyśli, że wystarczy stosować dietę i będzie ok, w żadnym wypadku  musi być ruch. Należy zacząć więcej maszerować w szybkim tempie, przesiąść się na rower lub zacząć biegać i pływać.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

Paleo – Dieta Paleolityczna, 10.0 out of 10 based on 1 rating


Dodaj Komentarz


Ile wody powinniśmy spożywać każdego dnia?

watterOgólnie rzecz biorąc, ludzie powinni spożywać około 2 do 3 litrów płynów dziennie. Uzależnione jest to od stanu zdrowia, nawyków ćwiczeń i otoczenia. Codzienne zajęcia mogą również zwiększyć te potrzeby. Na przykład zapotrzebowanie na wodę zwiększa się podczas lotu lub w czasie intensywnych ćwiczeń.

Szybka budowa rzeźby!

watterNa pozór wydawać by się mogło że jest to niemożliwe, jednak wiele aktorów dokonuje tego w zaledwie kilka miesięcy. Sęk tkwi w proporcjach. Brzuszek, barki, ramiona, klatka piersiowa, łydki, uda ... To te wizualne mięśnie stanowią zaledwie 20 procent całej masy mięśniowej. Jednak ten podzbiór stanowi 80 procent naszych postrzeganych mięśni. Rozwinięte prawidłowo sprawiają pozór wspaniałej rzeźby.