Dołącz do naszego grona

* indicates required
Close

NaszaSylwetka.pl Dieta, Odchudzjąca Słodycze to twoja zmora – pomogę Ci je rzucić z dnia na dzień.

Słodycze to twoja zmora – pomogę Ci je rzucić z dnia na dzień.

Październik 19th, 2011, 12:10:41 KrzysztofJa na Google+

slodyczeJak to się dzieje, że jeden składnik odżywczy może mieć tak ogromny wpływ na nasz organizm? Żeby to zrozumieć, trzeba przyjrzeć się roli chromu w procesach biochemicznych.

Chrom jest pierwiastkiem śladowym, którego nasz organizm potrzebuje do wielu zadań, na przykład: do utrzymania właściwego poziomu cukru we krwi. Chrom „uzupełnia” działanie insuliny, hormonu, który transportuje glukozę zawartą we krwi do komórek, gdzie zostaje przetworzona na energię.

Jeśli brakuje nam tego pierwiastka, organizm nie funkcjonuje prawidłowo, a glukoza gromadzi się we krwi, zamiast służyć jako źródło energii. W rezultacie jesteśmy ospali, podirytowani i desperacko pragniemy zjeść coś słodkiego, żeby dostarczyć organizmowi trochę cukru. Z czasem takie podjadanie słodyczy kończy się nadwagą.

Jeśli jednak przywrócimy równowagę w organizmie, zapewniając mu odpowiednią ilość chromu, możemy zapobiec nadmiernemu łaknieniu – problemowi, od którego należy zacząć walkę ze zbędnymi kilogramami.

Warto wiedzieć, że chrom nazywany jest czynnikiem tolerancji glukozy – GTF.

Występowanie:

– małże, ostrygi, daktyle, gruszki, krewetki, chleb razowy, pomidory, grzyby, brokuły, jęczmień, orzechy laskowe, kukurydza, żółtka jaj, wołowina, śledzie

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)


Dodaj Komentarz


Ile wody powinniśmy spożywać każdego dnia?

watterOgólnie rzecz biorąc, ludzie powinni spożywać około 2 do 3 litrów płynów dziennie. Uzależnione jest to od stanu zdrowia, nawyków ćwiczeń i otoczenia. Codzienne zajęcia mogą również zwiększyć te potrzeby. Na przykład zapotrzebowanie na wodę zwiększa się podczas lotu lub w czasie intensywnych ćwiczeń.

Szybka budowa rzeźby!

watterNa pozór wydawać by się mogło że jest to niemożliwe, jednak wiele aktorów dokonuje tego w zaledwie kilka miesięcy. Sęk tkwi w proporcjach. Brzuszek, barki, ramiona, klatka piersiowa, łydki, uda ... To te wizualne mięśnie stanowią zaledwie 20 procent całej masy mięśniowej. Jednak ten podzbiór stanowi 80 procent naszych postrzeganych mięśni. Rozwinięte prawidłowo sprawiają pozór wspaniałej rzeźby.