Dołącz do naszego grona

* indicates required
Close

NaszaSylwetka.pl Dieta, Utrata Wagi Sok z buraka ćwikłowego – czerwonego zrobi wiele dobrego – dozwolony doping

Sok z buraka ćwikłowego – czerwonego zrobi wiele dobrego – dozwolony doping

Grudzień 22nd, 2012, 09:12:32 KrzysztofJa na Google+

Sok buraczany już od dawna uważany był za coś fajnego, jedni mówili, że poprawia ukrwienie, zawiera wiele witamin, jest bardzo wartościowy zdrowotnie. Ludzie starsi mieli dużo racji. Dziś znamy jego działanie  np. zawiera związki zwane nitratami  powodującymi rozszerzenie ścian naczyń krwionośnych, co powoduje szybsze ukrwienie i odżywienie naszych mięśni.

Doświadczenia wykazały, że zwiększa on o około 16% wytrzymałość człowieka, pozwalając mu być odpowiednio dłuższej aktywnym fizycznie i wytrzymywać większe obciążenia. Przyczyniają się do tego sole istniejące w buraku ćwikłowym, które obniżają procesy utleniające w organizmie, zwiększając tym samym zdolność oszczędnego wydatkowania energii.

Wyniki badań, które wskazywały, że sok z buraka ćwikłowego ma zdolność regulowania ciśnienia krwi. Grupa uczonych z Rosji udowodniła, że nawet jednorazowe wypicie soku powoduje, po godzinie od wypicia napoju, wyraźne obniżenie ciśnienia krwi. Po 3-4 godzinach obniżenie ciśnienia osiąga swój szczyt i trwa około 24 godziny.

Burak jest bardzo popularnym warzywem korzeniowym  oto kilka pozytywnych i znaczących właściwości :

W itaminy z grupy B, wit. C, wit. PP, karoten,jest w nim dużo magnezu, potasu, sodu, zawiera wiele  makro i mikroelementów
kwas foliowy– jest m. in odpowiedzialna za dobre samopoczucie – bierze udział w produkcji „hormonów szczęścia”

antocyjany– odpowiedzialne za kolor czerwony, związki zwalczające wolne rodniki- antynowotworowe działanie

-Betaina– jest to aminokwas działający kojąco na wątrobę

odkwaszanie organizmu – Ze względu na swój skład chemiczny, buraki są silnie zasadotwórcze

KREW

Burak wspomaga pracę wątroby i woreczka żółciowego, przyspiesza produkcję czerwonych krwinek. Poprawia również krążenie krwi, udrażnia żyły, a tym samym zapobiega powstawaniu zakrzepów. Zwiększa ilość krwinek czerwonych zawierających hemoglobinę, poprawia morfologię – ogólny stan krwi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)

Sok z buraka ćwikłowego – czerwonego zrobi wiele dobrego – dozwolony doping, 10.0 out of 10 based on 3 ratings


Jeden Komentarz on “Sok z buraka ćwikłowego – czerwonego zrobi wiele dobrego – dozwolony doping”

 • piotrek pe Marzec 8th, 2013 19:09

  Potwierdzam moc buraka, poprawia wydolność na długich wybieganiach.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj Komentarz


Ile wody powinniśmy spożywać każdego dnia?

watterOgólnie rzecz biorąc, ludzie powinni spożywać około 2 do 3 litrów płynów dziennie. Uzależnione jest to od stanu zdrowia, nawyków ćwiczeń i otoczenia. Codzienne zajęcia mogą również zwiększyć te potrzeby. Na przykład zapotrzebowanie na wodę zwiększa się podczas lotu lub w czasie intensywnych ćwiczeń.

Szybka budowa rzeźby!

watterNa pozór wydawać by się mogło że jest to niemożliwe, jednak wiele aktorów dokonuje tego w zaledwie kilka miesięcy. Sęk tkwi w proporcjach. Brzuszek, barki, ramiona, klatka piersiowa, łydki, uda ... To te wizualne mięśnie stanowią zaledwie 20 procent całej masy mięśniowej. Jednak ten podzbiór stanowi 80 procent naszych postrzeganych mięśni. Rozwinięte prawidłowo sprawiają pozór wspaniałej rzeźby.