Cebula, Czosnek , Imbir

Cebula – działa przeciwzapalnie, wykrztuśnie, ściągająco, a także bakteriobójczo: lekko rozrzedza krew, leczy żylaki, wyrównuje ciśnienie. Olejki eteryczne cebuli zawierają siarkę i mają zbawienny wpływ na śluzówkę. Cebula dobra na katar i gdy mamy zapalenie zatok, to powinien zrobić tak: Utrzeć na tarce dwie duże cebule, wrzucić do dużej koktajlowej szklanki, owinąć jej brzegi wianuszkiem uszczelniającej  z  waty  i wdychać leczące opary przez nos. Jeżeli będziemy  spożywać 1kg cebuli na tydzień do tego po 2 ząbki czosnku na dobę, to w organizmie wytworzy się naturalny ochronny antybiotyk – DETROMECYNA.

Czosnek- działa jak antybiotyk. Potwierdzono, że związki siarki ALLICYNA zawarta w czosnku pobudza do działania limfocyty T oaz makrofagi. To komórki układu odpornościowego, które zwalczają groźne dla nas drobnoustroje. Jeśli złapie nas przeziębienie, szybciej uda je się zwalczyć. Z czosnkiem postępujemy ostrożnie – większa ilość rozdyma kanały wątrobowe. Jest mimo tego drogocenna pod względem siły natury- działa bakteriobójczo, uszczelnia naczynia krwionośne, zapobiega powstawaniu żylaków.

Imbir – świetnie rozgrzewa, pobudza krążenie, dlatego imbir daje uczucie ciepła, gdy zmarzniemy. Kłącze zawiera GINGEROL. Tej substancji imbir zawdzięcza ostry smak. Zwalcza on wirusy, które wywołują przeziębienie i grypę. Łagodzi stany zapalne w organizmie. Imbir wystarczy zetrzeć tarką prosto to potrawy, którą sporządzamy, czy to zupa, sos, mięso.

Similar Posts