Paleo – Dieta Paleolityczna

Dieta paleo, jej twórcą jest sama natura. Posiada  kilka  nazw – dieta jaskiniowca, dieta naszych przodków, dieta paleolityczna, przy jej pomocy można zgubić nawet 20 kg w ciągu pół roku. U podstaw jej powstania leży odpowiedź na pytanie – co takiego robili nasi przodkowie, że nie cierpieli na nadwagę? Na pewno nie mieli wiedzy na temat odżywiania, jaką mają współcześni ludzie, musieli więc postępować intuicyjnie – wybierając z natury najcenniejsze dla organizmu składniki, a odrzucając te mało wartościowe. Jaskiniowcy nie mogliby sobie pozwolić na wyhodowanie brzuszyska, bo fałdy tłuszczu zasadniczo utrudniłyby im życie. Czego nie robili nasi przodkowie? Na pewno nie liczyli kalorii, czego także nie muszą robić osoby przechodzące na tę dietę.

Produkty które można jeść: mięso, ryby, owoce morza, drób,  wszystkie warzywa i owoce nie zawierające skrobi.

Produkty zakazane: nie można jeść zbóż, warzyw strączkowych, nabiału, soli, drożdży, cukrów przetworzonych, ziemniaków i tłuszczy dodatkowych  typu smalec, boczek, margaryna.

Produkty dopuszczone : oleje tłoczone na zimno.

Każdy z was pomyśli, że wystarczy stosować dietę i będzie ok, w żadnym wypadku  musi być ruch. Należy zacząć więcej maszerować w szybkim tempie, przesiąść się na rower lub zacząć biegać i pływać.

Similar Posts