Zielona herbata stymuluje utratę wagi i pomaga ją utrzymać.

Zielona Herbata

Zielona herbata to popularny preparat używana zwłaszcza przez kobiety przy utracie zbędnych kilogramów, który dodatkowo poprawia regulację poziomu cukru we krwi, wpływa na przemiany w komórkach tłuszczowych, stymuluje utratę wagi i pomaga ją utrzymać.

Zielona herbata zawiera cząsteczki chemiczne zwane KATECHINAMI. Katechiny poprawiają metabolizm i obniżają apetyt. Naukowcy zebrali 80 badań i porównali je, wykorzystując statystyczną metodę zwaną metaanalizą. Badacze odkryli, iż katechiny i zielona herbata stymulują utratę  wagi i pomagają utrzymać pożądaną jej wartość. Katechiny najlepiej działają w połączeniu z kofeiną.
W innym badaniu wykazano iż katechiny zawarte w zielonej herbacie pomagają zmniejszyć  ilość brzusznej tkanki tłuszczowej, redukuje tkankę tłuszczową leżącą podskórnie i obniża poziom triglicerydów  we krwi.
Zielona herbata stanowi efektywny środek zwalczający tłuszcz i jest skutecznym uzupełnieniem treningu.

Wiecej informacji na temat Zielonej Herbaty:

Zielona herbata wywodzi się z Chin, stałą się nieodzownym aspektem wielu kultur Azjatyckich. Wykonywana jest wyłącznie z liści Camellia sinensis (spolszczona nazwa – Herbata chińska), które przeszły minimalny proces utleniania podczas obróbki:

Camellia sinensis (spolszczona nazwa - Herbata chińska)
Camellia sinensis (spolszczona nazwa – Herbata chińska):

Dopiero stosunkowo niedawno ten oto smaczny napój stał się popularny u nas w Europie. Rodzaj oraz odmiany mogą różnić się w krajach w których została wyhodowana. Skutkiem może być sposób hodowli,  czasem zbioru, warunkami wzrostu oraz przetwarzaniem produkcyjnym. Po wyrafinowany, oryginalny smak musimy wybrać się aż do Chin;(

Similar Posts